Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... reclamatie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

reclamatie

DACA esti atacat pe strada sau lovit si nu ai martorii si cunosti persoana care tea lovit si nu ai martorii si il reclami la politie ce masuri poate lua politia ca peste tot iti cere martori politia procuratura instanta in final cum se procedeaza se trece direct la procuratura se face plingere.
Buna seara,
puteti face o plangere la politie, dar intr-adevar trebuie probe-martori, din pacate daca nu aveti martori e mai greu, eventual v-ar ajuta daca cel care v-a lovit/atacat are antecedente penale, dupa plangere dosarul merge la parchet la procuror si de acolo la instanta...asta ar fi procedura, dar asta doar in cazul in care aveti probe impotriva lui, din pacate
Nu ati lamurit daca lovitura aplicata este sustinuta si probata prin certificat medico-legal
Existenta unui document medical care sa ateste eventuale vatamari,poate conta mult in cercetarea si solutionarea plangerii