Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... OARE E ABANDON DE FAMILE ?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

OARE E ABANDON DE FAMILE ?

AM PLECAT DE ACASA IN STRAINATATE CU ACORDUL TATALUI COPIILOR CU CARE STAM IMPREUNA DAR NU SUNTEM CASATORITI SI DUPA CATEVA LUNI A INCEPUT CU GELOZIA .TRIMIT BANI IN FIECARE LUNA ACASA SI VORBIM PE NET SI LA TELEFON .OARE POT SA IMI PIERD COPII DIN CAUZA CA AM PLECATDE ACASA PT UN TRAI MAI BUN ?EL MOMENTAN NU LUCREAZA SI EU SUNT CEA CARE II INTRETINE.
IN CAZ CA EL M-AR BAGA LA ABANDON DE FAMILIE CE SANSE AM SA CASTIG SA NU IMI PIERD COPII?(COPII SUNT MINORI DE 7 SI 4 ANI )
Nu cred ca putem vorbi de abandon de familie in cazul dvs. Dvs. contribuiti la cresterea si educarea minorului si il sustineti pe sot cu bani.

Avand in vedere ca dvs intretineti atat copiii cat si pe tatal acestora, nu va incadrati la abandon de familie.