Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general mijl fixe
Discuție deschisă în Contabilitate în general

mijl fixe

ne-am inchis curtea: contravaloarea la gard si poarta tb declarate la primarie ptr impozit? tb inreg in 212? amortizare?
Cladirea apartine firmei?
da
Se mareste valoarea cladirii cu valoarea investitiei facute, conform devizului.
Se declara la primarie in termen de 30zile de la modificare, in vederea recalcularii imp pe cladiri.
Se recalculeaza amortizarea.