Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Administrator Asociatie de locatari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Administrator Asociatie de locatari

Buna,

In cazul unei Asociatii de locatari, daca administratorul este angajat cu CIM (si nu conventie civila) afecteaza venitul acestuia?

Multumesc
Trebuie retinute contributiile obligatorii:
CAS 10,5%
CASS 5,5%
somaj 0,5% (daca nu este pensionar)
impozit 16 % pe baza de calcul= brut - CAS - CASS - somaj.

Subiect: Administrator Asociatie de locatari

Care este actul normativ care reglementeaza retribuirea personalului dintr-o asociatie de locatari? Ce contract trebuie pentru administrator/contabil/liftier/femeia de serviciu etc?
Multumesc