Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Un sfat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Un sfat

De la pronuntare au trecut 4 luni si inca nu mi-a fost cpmunicata sentinta. Saptamana trecuta de la arhvami-au spus ca este la redactat, am facut cerere de urgentare si...nu s-a intamplat nimic. Ce mai pot face?
Sa clarificam putin. Ai scris:

Eu am facut o cerere pentru redactarea hotararii pe o procedura de urgenta

Nu rezulta ca ai cerut urgentarea redactarii hotararii data in ordonanta presedentiala - care oricum este urgenta ! ci cai ai folosit mijloace extraordinare "o cerere pentru redactarea hotararii pe o procedura de urgenta" , ca a fost greu, dar datorita ingeniozitatii ai reusit, chestiune cu totul diferita si mai ales fara nici o aplicabilitate pentru user, daca actiunea lui nu a fost tot ord. presed.
Iata cum se pot induce oamenii in eroare ! Ingenios intr-adevar, foarte ingenios! Dar neloial.
Dixit!
Ideea era ca daca se poate rapid intr-un caz urgent se poate la fel de rapid pe o procedura in care conform legii poate dura 30 de zile.
Userul vorbea de 4 luni.Dupa 4 luni deja s-a ajuns in situatie de urgenta.
Nu vad nimic neloial intr-o situatie oarecum asemanatoare datorita urgentei pt ca si in acest caz exista deja urgenta.
Adesea in cazurile mele nu se depasesc 2-3 saptamani pentru redactarea hotararii si nu vad nimic nefiresc in acest lucru.Evident ca termenele pot fi si mai scurte daca nu prinzi judecatorul in concediu.

avocat Claudiu Lascoschi
Ca sa fie clar. Nu sunt in concurenta cu dumneata (am 80% din cauze la o instanta mica, de tara, unde nu cred ca o sa ne intalnim vreodata, iar cel putin 50% din clientii mei nu folosesc internetul) insa postarea unor chestiuni de genul:
- in 24 de ore am avut gata hotararea
- Adesea in cazurile mele nu se depasesc 2-3 saptamani pentru redactarea hotararii
- etc.
mi se pare o modalitate neloiala de publicitate fata de colegii care lucreaza in aceeasi zona
cred ca pe avocatnet publicitatea (in masura in care e urmarita) trebuie sa stea numai in forta argumentelor juridice
Altfel si eu pot sa scriu (cu mai mult sau mai putin suport) ca in majoritatea disputelor pe avocatnet am avut dreptate :stunned:
Ubic, atunci cand spun adevarul nu cred ca imi fac publicitate.
Poate ca sunt dur dar sunt onest.
Crezi ca ma plateste cineva ca sa fac o cerere pentru redactarea unei hotarari judecatoresti ?
Nu crede nimeni ca se poate ceea ce spun eu.
Nu am nimic nici cu tine si nici cu alti colegi care lucreaza in aceeasi zona cu mine.
Ma tem pentru tine ca in majoritatea disputelor cu mine nu ai avut dreptate.
Nu vreau sa dau un procent din motive pe care le intelegi.

avocat Claudiu Lascoschi
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Nu crede nimeni ca se poate ceea ce spun eu.

:hm:
nici macar dumneata ? :-/
:offtopic:
Cu scuze, dar nick-ul meu este u.b.i.k. si nu Ubic ! Si e la fel de important pentru mine sa-l citesc scris corect pe cat este pentru dumneata sa citesti avocat_lascoschi@yahoo.com si nu avokat_lascoski@yahoo.kom sau alte nazbatii.
o seara placuta
P.S.
Cat despre ?
Ma tem pentru tine ca in majoritatea disputelor cu mine nu ai avut dreptate.

Iti raspund cu cuvintele lui P.V.M. (Vergilius pentru prieteni) "timeo danaos et dona ferentes!"
Adalbert Gabriel Gazdovici, Avocat