Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buna ziua
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buna ziua

actul de donatie poate fi revocat in instanta de eventulai creditori ai donatorului , actul fiind facut inainte de a avea probleme cu creditori???
doar daca se dovedeste ca a fost facut in vederea fraudarii unor creditori viitori, insa eu cred ca e aproape imposibil de dovedit