Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... conversatia pe messenger - poate fi proba in instanta?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

conversatia pe messenger - poate fi proba in instanta?

Buna ziua,
am si eu o intrebare conversatia pe messenger sau email uri pot fi folosite ca proba in instanta ?
sunt acceptate aceste surse in conditiile in care e ff usor sa falsifici o conversatie pe mesenger ?
art 4 alin 4 legea 506/2004 emailul constituie proba daca tinde sa demonstreze o practica comerciala licita...prin extrapolare...orice practica licita.
Alex Chiciu, Avocat
Multumesc frumos pt raspuns.
email-ul, dar messengerul ?
as vrea sa va explic mai pe larg situatia mea. Cum as putea sa va contactez? ( aveti un mail ?)
Ramane la latitudinea instantei sa admita sau nu asemenea probe!
doar in comercial...in procese civile nu este proba tocmai pentru ca oriceine poate fi oriceine uriunde si oricand. cititi codul de procedura civila
Foarte corect, insa acum comercialul si civilul sunt moniste.....de aceea am si extrapolat!