Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... File CEC fara acoperire ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

File CEC fara acoperire ...

Buna , am fost angajat la o firma de constructii ca si un simplu lucrator .Dupa 2 saptamani am fost trimis la o alta firma care comercia diferite bunuri pentru constructii , am fost trimis ca si delegat cu actele firmei si cu o fila CEC sa ridic acele bunuri in valoare de aprox. 30.000 euro . Mi-am prezentat actul de identitate si tot ce era necesar tranzactiei . Dupa 3 luni mi-a expirat contractul , acesta fiind unul pe timp de vara doar ... Astazi m-au cautat de la politia economica dar nu am fost acasa , m-au cautat pentru faptul ca am facut acea tranzactie si eu nestiind ca fila CEC nu are acoperire. Eu am fost trimis cu marfa spre alta firma penru revanzare stiind ca ei au cumparato si o vinde pe mai multi bani . Ce mi se poate intampla mie in acest caz? Astept un raspuns poate si un ajutor , Multumesc frumos !
Dumneavoastra sunteti martor. Stati linistit! Subiectul activ al faptei este patronul sau persoana din conducere care avea cunostinta de cuantumul banilor din cont.
Am fost chemat la politia economica si mi-au zis ca nu vreau sa colaborez cu ei , eu zicandule doar adevaru ... adica , patronul firmei nu este de gasit si nu am tinut legatura cu el . Mi-au zis ca pentru aceasta fapta ma poate baga in arest ... ca este mai grav decat un viol , nu mai stiu unde si incotro sa o mai iau , ce e de facut in privinta asta?