Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Viceprimar presedinte al unei comisii de licitatie de ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Viceprimar presedinte al unei comisii de licitatie de masa lemnoasa din padurea primariei, fratele sau - padurarul ce gestioneaza acea padure

Poate un viceprimar sa fie presedintele unei comisii de licitatie de masa lemnoasa din padurea primariei, in conditiile in care fratele sau este padurarul ce gestioneaza acea padure?
Aici nu cred ca are o influienta. Se liciteaza masa lemnoasa care se va taia si vinde iar fratele nu cumpara nimic, nu?
Multumesc de raspuns. Da, nu cumpara.
Este padurea primariei unde fratele vicelui este padurar incadrat la Ocolul Silvic sau la primarie?
intrebarea corecta cred ca ar fi " poate o persoana care ocupa o functie de demnitate publica, sa indeplineasca niste activitati care implica exercitarea unor prerogative de putere publica, activitati care sunt specifice functionarilor publici, astfel cum sunt acestia definiti prin legea nr.188/1999?"
altminteri...poate, ca nu liciteaza fratele. :)
Da, este padurea primariei administrata de un ocol silvic de stat . Padurarul este angajatul acestui ocol, cu acordul Primariei.
Va multumesc !