Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Salarii compensatorii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Salarii compensatorii

lichidarea făcută pe data de 22.11.2011,la financiarul unitaţii se refuză calculul drepturilor baneşti ce m-i se cuvin pe motiv ca nu au bani,mentionez ca am fost declarat inapt pentru serviciul militar cu scoaterea din evidenţă,gradul II de invaliditate,la data lichidării mai aveam 13 zile de concediu de odihna neefectuate,legea 285/2010 art.13 alin. 2 spune ca mă încadrez la salarii compensatorii.Trebuie să aştept să-mi vina decizia de pensionare,pentru calculul salariilor compensatorii?
Solicitati in scris cele mentionate unitatii, de la primirea raspunsului de refuz aveti posibilitatea de a o ataca la Tribunalul teritorial litigii de munca.