Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... poprire
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

poprire

din cate stiam eu in cazul unei singure popriri valoarea popririi poate sa ajunga pana la 25% din salariu. Cunosc situatie in care poprirea a ajuns la 50%. este normal?
Corect, dar pensia o dau eu, adica o trimit eu in contul fostei sotii. Intrebarea mea era, imi este afectata aceasta valoare? Mai exact, 33% se aplica la restul dar de salariu - pensie; sau 33% din salariu punct!
Multumesc!
.Pana la 1/3 din venitul lunar net.