Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inscrieri cartea de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inscrieri cartea de munca

Buna ziua.In cazul in care o persoana lucreaza part-time la 2 firme, 6 ore/zi si 4 ore/zi ,se inscriu ambele posturi in cartea de munca?La stabilirea vechimii si pensiei cum se ia in considerare?Aceeasi problema in cazul in care persoana respectiva lucreaza cu 2 contracte part-time la aceeasi firma.Multumesc.

m. sorin
DAca ITM nu va ajuta, atunci puteti sa depuneti o sesizare la Inspectia Muncii - for tutelar ITM-urilor.