avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... notificare clienti
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

notificare clienti

Buna dimineata
Am si eu o mare rugaminte...
Are cineva un model de notificare (am dori sa o trimitem clientilor care "au uitat " ca au ceva sa achite... cum se intampla in general cu unii clienti)
Multumesc foarte mult
raluca_timisescu@yahoo.com
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 10:29, 28 Noiembrie 2011
SC _____________________________ SRL
CUI : RO ____________________________
REG. COM. : J _____/__________/_______
BANCA : ____________________________
SUCURSALA / AGENTIA _____________
TEL : _______________________________
MAIL : _____________________________


S O M A Ţ I E
Nr . _________ / ___________________

Către:
S.C. ________________________ S.R.L.

Societatea ______________________, cu sediul în ______________________, reprezentată prin ________________ firmei, D-na / D-nul ________________________________, vă somează ca în termen de 5 (cinci) zile de la primirea prezentei somaţii să achitaţi suma de _________________ lei, reprezentând suma restantă la facturiile :
- ____________________ în valoare de _________________ lei,
- ____________________ in valoare de _________________ lei,
- ____________________ in valoare de _________________ lei,
- ____________________ in valoare de _________________ lei,
- ____________________ in valoare de _________________ lei,
În cazul în care nu veţi da curs prezentei somaţii, suntem nevoiţi să solicitam recuperarea sumei restante prin acţiune în justiţie, la care se vor adauga cheltuielile de judecată, reprezentând taxele judiciare de timbru plus onorariile.
Anexez copia facturiilor eliberate de către firma _________________________, către SC _______________ SRL, şi neplătite la termen.

SC ____________________________ SRL
NUME SI PRENUME_________________
SEMNATURA _______________________

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somatie de plata eleonora craciun eleonora craciun Buna, In cazul in care clientul nu achita facturile de marfa catre o societate comerciala, aceasta din urma inainte de al actiona in justitie pe client ii ... (vezi toată discuția)
Cerere de inscriere a creantei in tabelul preliminar diaana diaana Buna ziua Am o mare rugaminte Unul dintre clientii nostri datornici a intrat in insolventa. Firma de insolventa ne-a trimis o notificare prin care ne putem ... (vezi toată discuția)
Model cerere deschiderea procedurii insolventei de catre creditor ContSters40598 ContSters40598 Va rog, daca ma poate ajuta cineva cu un model orientativ pt. o cerere de deschidere a procedurii insolventei formulata de catre creditor. Ma intereseaza mai ... (vezi toată discuția)