Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cum se vinde o actiune de la o societate pe actiuni?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cum se vinde o actiune de la o societate pe actiuni?

O mama are o actiune la o soc comerciala pe actiuni. Vrea sa o vanda fiicei. unde trebuie sa mearga sau cum se procedeaza? se poate prin inscris sub semnatura privata?
multumesc
ambrozia a scris:

Dar certificatele de la petromidia mai au valoare?Unde credeti ca ar trebui sa caut informatii?Multumesc pentru raspuns, o zi buna.

Pentru a intra in posesia banilor trebuie sa mergeti sa scoateti un extras de cont de la BURSA DE VALORI BUCURESTI (Bdul Carol 34-36 - in cladirea cu Piraeus Bank) si apoi sa mergeti la o societate de brokeraj, pentru a le vinde
Succes!
spring1, utilizator
incercati contract de cesiune
Ambrozia: Sper sa-ti fie de folos aceste 2 link-uri :
[ link extern ]