Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... TRIMITERE IN JUDECATA
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

TRIMITERE IN JUDECATA

In cazul in care un procuror ia decizia de a trimite un dosar in judecata, eu voi fi chemat pt prezentarea materialului de urmarire penala inainte de a ajunge in tribunal sau unde si cum se prezinta acest material?
apascaloaie, utilizator
Da , inculpatul este chemat sa i se prezinte materialul de u.p.
si in cazul in care nu ia aceasta hotarare si doar vrea sa aplice o amenda cu caracter administrativ, mai este nevoie da prezenta mea in fata procurorului sau doar primesc acasa hotararea?