Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... raspuns expertiza granituire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

raspuns expertiza granituire

;;linia de hotar respecta documentatia cadastrala respectiv actele de propietate ale partilor''ce inseamna ca nu am intrat la vecinul meu cu constructia pe terenul lui si nici el nu a depasit linia de hotar?va multumesc
Mai clar ar fi fost daca expertul in concluziile raportului la expertiza ar fi explicat daca una din parti a intrat sau nu in terenul aflat in proprietatea celeilalte parti. Daca nu exista o astfel de concluzie, inseamna ca raportat la documentatia pe care a avut-o la dispozitie precum si ca urmare a deplasarii la fata locului, expertul a tras concluzia ca nici una din parti nu a incalcat linia de hotar.