avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 445 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acordare concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acordare concediu de odihna

doresc sa stiu dupa cit timp de la angajare se poate acorda concediu de odihna?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:47, 1 Decembrie 2011
Nu e un termen fixat. Vi se va da proportional cu perioada de timp lucrata din an.
6 luni
av.antoanelageaman a scris:

6 luni


Unde este prevazut acest termen?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare pe durata determinata Monica H. Monica H. daca sunt angajata pe o durata de 6 luni pot beneficia de concediu de odihna? si daca da, la cate zile de concediu am dreptul? va multumesc! (vezi toată discuția)
Recuperare indemnizatie concediu odihna acordat in plus la lichidare daniela85 daniela85 Am o nelamurire si sper sa ma ajutati....Am un angajat care are dreptul pe un an de zile de 25 zile concediu odihna....in luna febr.2010 angajatul a ... (vezi toată discuția)
Concediul medical reduce durata concediului de odihna? ellena ellena Daca un salariat are dreptul la 21 de zile de concediu de odihna pe an si a beneficiat de 2 luni de concediu medical, concediul de odihna se acorda ... (vezi toată discuția)