Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acordare concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acordare concediu de odihna

doresc sa stiu dupa cit timp de la angajare se poate acorda concediu de odihna?
Nu e un termen fixat. Vi se va da proportional cu perioada de timp lucrata din an.
6 luni
av.antoanelageaman a scris:

6 luni

Unde este prevazut acest termen?