Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cit ma costa un proces ptr conflict de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cit ma costa un proces ptr conflict de munca

Art. 266 codul muncii.
Jurisdictia muncii are ca obiect solutionarea conflictelor de munca cu privire la incheierea, executarea, modificarea, suspendarea si incetarea contractelor individuale sau, dupa caz, colective de munca prevazute de prezentul cod, precum si a cererilor privind raporturile juridice dintre partenerii sociali, stabilite potrivit prezentului cod.

Art. 270
Cauzele prevazute la art. 266 sunt scutite de taxa judiciara de timbru si de timbrul judiciar.

Mai ramane de negociat cu un avocat, pentru onorariu, care, in cazul admiterii actiunii, se va recupera prin cheltuieli de judecata.
Marcel Mihalache, Avocat