Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Intabulare si cadastru - copii legalizate si ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Intabulare si cadastru - copii legalizate si utilizarea lor...

Buna ziua,

Am contractul de proprietate dar nu am intabularea si cadastrul (le-am pierdut)... #-o si nu stiu unde si cui sa ma adresez pentru a le obtine... Trebuie sa merg la notariatul unde s-au incheiat actele... pentru a-mi elibera o copie legalizata... sau... in alta parte?... Copiile legalizate tin locul actelor originale? Pot merge oriunde si pot face orice cu ele?...:(

Multumesc anticipat pentru raspuns!

Va doresc o zi frumoasa!
Puteţi face o cerere la Biroul de Cadastru şi publicitate imobiliară în a cărei competenţă teritorială se află imobilul pentru eliberarea un unor duplicate conforme u originalul din arhiva BCPI. Tariful este de 5/lei pe pagină, temei legal ordinul MAI nr. 39/2009