Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... infiintare SRL-D
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

infiintare SRL-D

Se poate infiinta o firma SRL-D (intreprinzator debutant) de catre o persoana care, chiar daca a implinit 18 ani (adica, inteleg eu, are capacitate deplina de exercitiu), este inca elev la liceu?
Exista vreo restrictie?
Acum am inteles.
Fiul meu implineste 18 ani pe 22 dec, deci clar ca firma va fi infiintata anul viitor si implicit finantarea va fi din fondurile alocate pe 2012.
Se poate infiinta o astfel de firma chiar daca nu soliciti si alocatia?
Multumesc!
Da.
Daca nu se solicita alocatia, conditia planului de afaceri cade?
La fel si cea cu max 5 obiecte de actvivtate?
Multumesc!
Conditia cu cele 5 domenii ramane, iar planul de afaceri ii este necesar daca doreste creditul garantat.
[ link extern ]
la aceasta adresa gasiti cam tot ce va intereseaza, inclusiv ghidul solicitantului.
este bine de citit.
puteti contacta OTIMMC din regiunea dvs., le gasiti in dreapta paginii