Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... AUTORIZATIE CURSURI
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

AUTORIZATIE CURSURI

BUNA, AM SI EU O INTREBARE: CUM POATE O PERSOANA FIZICA AUTORIZATA SA OBTINA AVIZELE SI AUTORIZATIILE NECESARE PENTRU A TINE CURSURI PENTRU INITIERE INTR-UN ANUME DOMENIU DE ACTIVITATE SI SA POATA ELIBERA DIPLOME DE CALIFICARE IN DOMENIUL RESPECTIV, (SA ZICEM CURSURI DE FRIZERIE- HAIRSTYLIST). CARE AR FI PASI DE URMAT SI BINEANTELES DACA E POSIBIL. B-)
niotin, utilizator
Nu stiu cum e pentru cursurile de frizerie, dar va spun pentru altele.
Absolviti chiar dvs cursul respectiv.
Mai urmati inca un curs de Formator.
Acum puteti preda cursul de frizer.
Nu stiu cum este cu acreditarea de la CNFPA.
Pentru ca cursurile pe care le predati, sa le fie recunoscute participantilor, de catre CNFPA si ministerul muncii, trebuie sa urmati regulile de pe site-ul CNFPA (cautati pe google)