Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... evacuare in cursul procesului de divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

evacuare in cursul procesului de divort

Buna,
Speta: Proces de divort in derulare, a fost un termen la care s-a discutat probatoriul.
Se poate la urmatorul termen sa fac o completare cu un capat de cerere prin care sa solicit evacuarea sotului avand in vedere ca garsoniera este proprietatea sotului reclamant? Paratul locuieste singur pentru ca reclamanta este la munca in strainatate iar cand vine in tara nu are unde sa locuiasca.
nu. puteti insa promova ordonanta presedentiala pentru acest motiv
Actiunea in evacuare face obiectul unui dosar separat.
Multumesc. Am inteles ca poate fi promovata o ordonanta presedintiala. Actiunea principala este actiunea de divort?
Buna ziua
Doresc sa pun si eu o intrebare:
Am introdus o contestatie in anulare la Tribunal pentru un proces de ordonanta presedentiala, pentru incredintare minor, deoarece sunt foarte multe nereguli in decizie
Spuneti-mi va rog cine judeca aceasta contestatie?
tot tribunalul o judeca... insa sansele sunt mici pe aceasta cale de atac extraordinara