avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... evacuare in cursul procesului de divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

evacuare in cursul procesului de divort

Buna,
Speta: Proces de divort in derulare, a fost un termen la care s-a discutat probatoriul.
Se poate la urmatorul termen sa fac o completare cu un capat de cerere prin care sa solicit evacuarea sotului avand in vedere ca garsoniera este proprietatea sotului reclamant? Paratul locuieste singur pentru ca reclamanta este la munca in strainatate iar cand vine in tara nu are unde sa locuiasca.
Cel mai recent răspuns: Manole Dumitru , utilizator 19:23, 10 Decembrie 2011
nu. puteti insa promova ordonanta presedentiala pentru acest motiv
Actiunea in evacuare face obiectul unui dosar separat.
Multumesc. Am inteles ca poate fi promovata o ordonanta presedintiala. Actiunea principala este actiunea de divort?
Buna ziua
Doresc sa pun si eu o intrebare:
Am introdus o contestatie in anulare la Tribunal pentru un proces de ordonanta presedentiala, pentru incredintare minor, deoarece sunt foarte multe nereguli in decizie
Spuneti-mi va rog cine judeca aceasta contestatie?
tot tribunalul o judeca... insa sansele sunt mici pe aceasta cale de atac extraordinara

Alte discuții în legătură

Evacuare cipriang4s cipriang4s Buna ziua ! am 2 matuse care au mostenit o casa cu teren in urma decesului parintilor,una din ele are 2 copii una nu are ,au dezbatut succesiunea ,au facut ... (vezi toată discuția)
Incredintare minor catacata2011 catacata2011 Buna seara! Exista un proces de fond pe rol la o instanta pt incredintare minor. In paralel fosta mea concubina a facut un altul de ordonanta presedintiala in ... (vezi toată discuția)
Evacuare - ordonanÞà preªedinÞialà dinamovid dinamovid speta: soţia şi soţul locuiesc în locuinţa proprietate a părinţilor soţiei. Pe rolul instanţei este dosar de divorţ, promovat la cererea ... (vezi toată discuția)