Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperare bani
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperare bani

Am girat un vecin pt.un imprumut de la o banca, iar de aprox. doi ani , el nu a mai dorit sa plateasca ; in acest caz banca m-a obligat sa-i achit eu suma restanta. Cum pot sa-mi recuperez banii? Mentionez ca respectivul nu mai are loc de munca si a trecut toate bunurile pe numele parintilor.
Va miltumesc
Cand le-a trecut de cat timp?
Analizati cu atentie sa vedeti daca sunt intrunite conditiile necesare promovari unei actiuni revocatorii impotriva actelor/actiunilor de instrainare,realizate de catre debitorul dvs cu scopul fictiv de a invoca starea de insolvabilitate