avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1421 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea gestiunii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea gestiunii


Buna ziua ,

As dori sa stiu daca am un angajat pe post de gestionar , am inteles ca trebuie sa ii opresc o garantie , etc , dar nu imi este clar daca sunt obligata sa fac asta ca si angajator, exista o amenda care se poate sa o primesc pentru nerespectarea legii privind angajarea gestionarului ?
Am citit legea nr.22 din 1969 , dar nu gasesc nimic referitor la contraventii.


Multumesc pentru timpul acordat,
M.



Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 21:00, 14 Decembrie 2011
Ati inteles corect ... nu noi am facut aceste legi :(

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea gestiunii Mariralu Mariralu Buna ziua , As dori sa stiu daca am un angajat pe post de gestionar , am inteles ca trebuie sa ii opresc o garantie , etc , dar nu imi este clar daca sunt ... (vezi toată discuția)
Contract de raspundere materiala adinagea adinagea Buna ziua, Ajutati-ma va rog cu temeiul legal in baza caruia se pot intocmi contractele de raspundere materiala, in conditiile in care angajatii au in ... (vezi toată discuția)
Sanctionare gestionar mihai _cosmin mihai _cosmin Buna ziua as dori si eu sa imi explice cineva ce sanctiuni se pot lua asupra unui gestionar care:a fost angajat in functia de gestionar ,cerandui-se sa aduca ... (vezi toată discuția)