Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea gestiunii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea gestiunii

Buna ziua ,

As dori sa stiu daca am un angajat pe post de gestionar , am inteles ca trebuie sa ii opresc o garantie , etc , dar nu imi este clar daca sunt obligata sa fac asta ca si angajator, exista o amenda care se poate sa o primesc pentru nerespectarea legii privind angajarea gestionarului ?
Am citit legea nr.22 din 1969 , dar nu gasesc nimic referitor la contraventii.

Multumesc pentru timpul acordat,
M.

Ati inteles corect ... nu noi am facut aceste legi :(