avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 945 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... decizie definitiva
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

decizie definitiva

Cine ma poate ajuta ?DECIZIA DEFINITIVA mai poate fi ataca intr/un fel sau este chiar definitiva si nu mai poate face nimeni nimic?
Cel mai recent răspuns: Gabriela Mihai , Avocat 13:12, 9 Octombrie 2008
daca decizia a fost data de curtea de apel Timisoara inseamna ca s-a judecat apelul, acum mai aveti calea ordinara de atac RECURSUL la Inalta Curte de Casatie si Justitie, la Bucuresti.
Fondul nu s-a judecat la judecatorie?
Apelul la Tribunal si recursul la Curtea de apel?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hotarire definitiva ailincaidan ailincaidan hotarire definitiva fara stampila definitiv si irevocabil este valabila (vezi toată discuția)
Sentinta definitiva si irevocabila delores delores In urma unui accident de masina cumnatul meu a murit iar fratele meu a ramas cu urmari (lovitura la cap).Nu au fost vinovati.Un TIR de 7.5to s-a urcat pe ei ... (vezi toată discuția)
Cum atac o decizie a curþii de apel? romeoiasi romeoiasi M-am judecat pe fond cat si pe Apel - recurs . Am contestat o decizie a unei institutii pentru anulare instanta de fond a respins actiunea. Am facut recurs ... (vezi toată discuția)