Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajarea basarabenilor la munca in Romania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajarea basarabenilor la munca in Romania

spuneti-mi va rog ce trebuie sa fac ca sa pot face contract de munca in bucuresti la o firma?
intra pe forum pe untb.ro si acolo o sa-ti raspunda Andrei Savciuc. sunt coleg cu Andrei,pot sa te ajut si eu cu problema angajarii in romania. id meu tolyanus_go
va rog foarte mult sa imi dati un sfat. eu vreau sa ma angajez legal. sunt cetatean strain (republica moldova). cum e mai bine sa ma angajez? prin contract de munca sau prin conventie de prestari servicii?
si pentru conventia de prestari servicii tot trebuie sa imi fac autorizatie de munca?

Multumesc anticipat foarte foarte mult!
Cel mai bine este sa va incadrati cu contract individual de munca
imi spuneti va rog si de ce? sau care sunt diferentele pentru mine?