Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... AMENDA NEPLATITA
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

AMENDA NEPLATITA

Buna ziua.As vrea sa stiu daca atunci cand se procedeaza la oprirea din salariu,pentru plata unei amenzi, este normal ca cei de la Fisc sa-ti opreasca opreasca toti banii o data,chiar daca aceasta depaseste salariul lunar . practic m-au lasat fara mijloace de subsitenta ,ba chiar si datoare pe luna viitoare.Ce se poate face?
nu este normal ..puteti depune contestatie...;)
Poprirea pe salariu o face angajatorul in baza somatiei venite de la Fisc.
Deci, teoretic, angajatorul este de vina.
Nu se poate popri decat 1/3 din salariu in cazul unei singure popriri.
unde ar trebui sa depun contestatia ?
daca suma a fost deja retinuta ,cum va pot recupera din banii opriti in plus ?cui trebuie sa ma adresez ?