Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Cabinetul individual de avocatura
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Cabinetul individual de avocatura

Fiti amabili, cabinetul individual de avocatura este persoana fizica autorizata sau este persoana juridica?Va multumesc!
matahachiro a scris:

se aplica legea speciala si nu cod cv- lg 51/1995

Multumesc pt raspuns!
In acest caz, se poate achiziona pe cabinet un imobil pt desfasurarea activitatii? Sau se poate achiziona doar pe persoana fizica si este bun comun (in situatia in care persoana este casatorita)?