avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1084 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

punct de lucru

Buna seara,
V-as ruga sa ma lamuriti in legatura cu un lucru:
Am 3 puncte de lucru ( spatii comerciale) .
Pt a fi ok in fata oricarui control ce acte ar trebui sa aiba fiecare punct in parte asupra sa?
De exemplu stiu ca se cere registrul unic de control dar fiind numai unul cum ar putea fi la fiecare punct in caz de control?
De asemenea ce documente trebuiesc sa fie obligatoriu la punctul de lucru daca eu sunt si producatorul si cel care vinde produsele?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: otto2007 , utilizator 09:15, 10 Decembrie 2011
trebuie sa depus declaratie la somaj, sanatate, cas si decl 100 (astea lunar).le puteti descarca de pe www.mfinante.ro
trimestrial sau lunar (depinde cum aveti in vectorul fiscal) depuneti decl300
doc lunare sunt
jurnal de cumparari si vanzari
registru jurnal
situatie clienti situatie furniz
raportul de gestiune si reg de casa care se intocmesc zilnic
Va multumesc frumos !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Documente punct de lucru intrepr.individuala oprea alina oprea alina buna. multumesc tuturor pt. raspunsurile date. am o alta nelamurire. daca o intrep. indiv. are mai multe puncte de lucru, care sunt actele obligatorii cf,legii ... (vezi toată discuția)
Registre contabile obligatorii serbanramona82 serbanramona82 Buna seara.Care sunt registrele obligatiori pe care un SRL, CAEN 4711 ar trebui sa le completeze lunar. (vezi toată discuția)
Pfa comert in piete,standuri dalia.brindas dalia.brindas Buna ziua! sunt pfa de aprox 1 luna, fac comert cu produse cosmetice si de curatenie in standuri,piete. Produsele sunt aduse din Italia pe baza de bon fiscal ... (vezi toată discuția)