Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

punct de lucru

Buna seara,
V-as ruga sa ma lamuriti in legatura cu un lucru:
Am 3 puncte de lucru ( spatii comerciale) .
Pt a fi ok in fata oricarui control ce acte ar trebui sa aiba fiecare punct in parte asupra sa?
De exemplu stiu ca se cere registrul unic de control dar fiind numai unul cum ar putea fi la fiecare punct in caz de control?
De asemenea ce documente trebuiesc sa fie obligatoriu la punctul de lucru daca eu sunt si producatorul si cel care vinde produsele?
Va multumesc
trebuie sa depus declaratie la somaj, sanatate, cas si decl 100 (astea lunar).le puteti descarca de pe www.mfinante.ro
trimestrial sau lunar (depinde cum aveti in vectorul fiscal) depuneti decl300
doc lunare sunt
jurnal de cumparari si vanzari
registru jurnal
situatie clienti situatie furniz
raportul de gestiune si reg de casa care se intocmesc zilnic
Va multumesc frumos !