Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Facturare catre firma din afara uniunii
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Facturare catre firma din afara uniunii

Cum facturează, o firmă de prestări servicii hoteliere din Romania, cazarea si masa pentru o firmă din Israel, cu TVA sau fără?
cu tva, intrucat locul prestarii serviciilor este considerat a fi romania, cf art. 133, alin 4, lit. a) si d) din codul fiscal