Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Ordinul 15 din 23 decembrie 2010
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Ordinul 15 din 23 decembrie 2010

Ma intereseaza daca stiti cumva daca s-a aprobat ordinul 15/2010 cu privire la contributii pentru fondul de sanatate, asemanator cu pilonul II de pensii. Va rog sa-mi spuneti ce stiti despre acest lucru.
Multumesc.
Ordinul 15 din 23 decembrie 2010 (Ordinul 15/2010)
pentru punerea in aplicare a Normelor privind autorizarea brokerilor de asigurare si/sau de reasigurare, precum si conditiile de mentinere a acesteia
Publicat in Monitorul Oficial 14 din 6 ianuarie 2011 (M. Of. 14/2011)

Actul normativ stabileste conditiile ce trebuie indeplinite si documentele pe care trebuie sa le prezinte persoanele juridice romane pentru obtinerea autorizatiei de functionare ca brokeri de asigurare si/sau de reasigurare in vederea desfasurarii activitatii de intermediere in asigurari si/sau in reasigurari, precum si conditiile de mentinere a acesteia.
Il puteti consulta aici:
[ link extern ]
Cred ca ar fi cazul sa nu va grabiti ... inca nu se stiu societatile care v-or intermedia acesta asigurare...
Mai multe lamuriri aici:
www.avocatnet.ro/content/for...
Multumesc tuturor pentru raspunsuri!