avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Ordinul 15 din 23 decembrie 2010
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Ordinul 15 din 23 decembrie 2010

Ma intereseaza daca stiti cumva daca s-a aprobat ordinul 15/2010 cu privire la contributii pentru fondul de sanatate, asemanator cu pilonul II de pensii. Va rog sa-mi spuneti ce stiti despre acest lucru.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: felixsergiu , utilizator 10:15, 12 Decembrie 2011
Ordinul 15 din 23 decembrie 2010 (Ordinul 15/2010)
pentru punerea in aplicare a Normelor privind autorizarea brokerilor de asigurare si/sau de reasigurare, precum si conditiile de mentinere a acesteia
Publicat in Monitorul Oficial 14 din 6 ianuarie 2011 (M. Of. 14/2011)


Actul normativ stabileste conditiile ce trebuie indeplinite si documentele pe care trebuie sa le prezinte persoanele juridice romane pentru obtinerea autorizatiei de functionare ca brokeri de asigurare si/sau de reasigurare in vederea desfasurarii activitatii de intermediere in asigurari si/sau in reasigurari, precum si conditiile de mentinere a acesteia.
Il puteti consulta aici:
[ link extern ]
Cred ca ar fi cazul sa nu va grabiti ... inca nu se stiu societatile care v-or intermedia acesta asigurare...
Mai multe lamuriri aici:
www.avocatnet.ro/content/for...
Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

infintare firma brokeraj cflorinn1980 cflorinn1980 Doresc sa infintez o firma de Brokeraj ( axata mai mult pe asigurari auto) si as dori sa stiu ce trebuie sa fac pentru a deschide o astfel de firma? (vezi toată discuția)
Infiintare societate de brokeraj ionescucarmen ionescucarmen o persoana doreste sa infiinteze o societate de brokeraj. am vazut ca actul normativ ce reglementeaza societatea de brokeraj este legea 32/2000 art 33-36. imi ... (vezi toată discuția)
Intermediari in asigurari cosmaliviu1001 cosmaliviu1001 Poţi fi agent de asigurări persoană fizică la o firmă de asigurări şi în acelaşi timp conducătorul unei firme cu activitate de intermediere ... (vezi toată discuția)