Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Loc de veci
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Loc de veci

Buna seara,

va rog sa-mi spuneti ce e de facut in speta urmatoare:
bunicul meu a fost inmormantat in cavoul nepoatei sale, avand in vedere ca acesta a fost tot timpul alaturi de familia ei...:P
Acum, dupa 11 ani ma someaza sa-l iau pe buniul de acolo pentru ca a donat cavoul cu cele 4 locuri de veci si donatarul are nevoie de acel loc de veci...
Ce ma sfatuiti sa fac si ce lege reglementeaza astfel de situatii? #-o
Va multumesc anticipat!
Am inteles!
Multumesc foarte mult!!!