Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Viza lunara somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Viza lunara somaj

Mi-a spus un prieten ca a fost cu carnetul de evidenta si buletinul unui vecin si ia spus stampila respectivului...acuma vine intrebarea mea: Este posibil sa trimit alta persoana in locul meu pt aplicarea vizei cu carnetul+buletinul meu?
1. In mod normal si legal somerul se prezinta personal la viza.
2. Dar este posibil si cum spuneti dvs. daca functionarul de la Agentia de Somaj admite asa ceva.
Multumesc de raspuns