avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 837 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Viza lunara somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Viza lunara somaj

Mi-a spus un prieten ca a fost cu carnetul de evidenta si buletinul unui vecin si ia spus stampila respectivului...acuma vine intrebarea mea: Este posibil sa trimit alta persoana in locul meu pt aplicarea vizei cu carnetul+buletinul meu?
Cel mai recent răspuns: hiroichi , utilizator 13:58, 12 Decembrie 2011
1. In mod normal si legal somerul se prezinta personal la viza.
2. Dar este posibil si cum spuneti dvs. daca functionarul de la Agentia de Somaj admite asa ceva.
Multumesc de raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aplicare viza somaj miul miul buna ziua! mi se parea normal ca legislatia sa prevada in legatura cu aplicarea vizei de somaj : \"in caz de neprezentare se va aplica suspendarea ... (vezi toată discuția)
Viza lunara somaj iulia b iulia b In conditiile in care trebuia sa ma prezint in data de 13 aprilie 2010 la AJOFM pt aplicarea vizei de somaj, iar eu nu m am prezentat pt ca am fost plecata din ... (vezi toată discuția)
Suspendare indemnizatie somaj (refuz aplicare viza pe carnet) doinamagurean doinamagurean Bună ziua. Vă rog să mă ajutaţi în ceea ce priveşte situaţia creată azi la Agenţia pentru Ocuparea Forţei de Muncă. Astăzi am avut programarea pt. ... (vezi toată discuția)