Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... masuratoare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

masuratoare

masuratoare parcelei fara ca proprietarul sau detinatorul titlului de proprietate sa fie anuntat si mutarea acestuia in alt loc decat cum este pe titlu este legal?
Nu inteleg ce s-a mutat ,linia de hotar ,ce anume precizati expres ,exprimarea este alambicata si neclara.
Se mai practica mutarea pe alt amplasament al parcelei atunci cand se intocmeste un plan parcelar si se constata diferente intre suprafetele din acte si amplasamentul tuturor celor care sunt pusi in posesie. Un plan parcelar nou urmeaza sa fie avizat de catre OCPI.
In mod normal toti care au fost pusi in posesie in acea tarla ar trebui sa se regaseasca cu suprafata din acte. Sunt cazuri in care parcelarea se face si cu diminuari a suprafetelor puse in posesie
linia de hotar sa mutat cu 10 m dar problema este ca cei de la primarie nu au facut o masuratoare neanuntata cu toti proprietari din tarla si nu ma pot muta pe locul altcuiva
am facut o sesizare la primarie din luna iunie si nu am un raspuns din partea lor
Adresati-va instantei de judecata.