avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cartele reincarcare - contabilitate firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cartele reincarcare - contabilitate firma

Cunosc cazul in care companiile isi fac abonamente la telefon iar valoarea acturata in abonament este trecuta in cheltuielile firmei, in contabilitate.

Am ajuns la concluzia ca este mult mai avantajos daca as folosi serviciile de telefonie mobila din 2 retele diferite, iar optiunile pentru carmela sunt mai avantajoase decat abonamentele.

Intreabarea mea este:
Pot sa trec in contabilitate, lunar facturi pentru cartele de reincarcare? In ce cont?
Acestea sunt cheltuieli deductibile?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 15:29, 13 Decembrie 2011
Le treceti tot la contul 626 Cheltuieli postale si taxe de telecomunicatii si cu tva aferent in 4426.
Ultima modificare: Marți, 13 Decembrie 2011
george-neagu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare factura reincarcari cartele mihaela0926 mihaela0926 va rog sa-mi spune-ti daca reincarcarile la cartele telefonice ale administratorului sunt nedeductibile sau deductibile. mentionez ca administratorul ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli cu sediu de firma maria_antoneta maria_antoneta [quot]ginerele meu si-a facut o firma la care este actionar unic .sediu firmei este in apartamentul propietate privata ,In aceste conditii poate sa suporte ... (vezi toată discuția)
Inregistare factura telefonie mobila gabi.b gabi.b Cum inregistrez (conturi) urmatoarea factura primita de la [EDITAT DE MODERATOR] o societate de telefonie mobila? Abonament si extraoptiuni ... (vezi toată discuția)