Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cartele reincarcare - contabilitate firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cartele reincarcare - contabilitate firma

Cunosc cazul in care companiile isi fac abonamente la telefon iar valoarea acturata in abonament este trecuta in cheltuielile firmei, in contabilitate.

Am ajuns la concluzia ca este mult mai avantajos daca as folosi serviciile de telefonie mobila din 2 retele diferite, iar optiunile pentru carmela sunt mai avantajoase decat abonamentele.

Intreabarea mea este:
Pot sa trec in contabilitate, lunar facturi pentru cartele de reincarcare? In ce cont?
Acestea sunt cheltuieli deductibile?

Multumesc!
Le treceti tot la contul 626 Cheltuieli postale si taxe de telecomunicatii si cu tva aferent in 4426.
george-neagu, moderator