Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal noua versiune
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal noua versiune

buna seara,daca am transmis versiunea 5.0.6 in termen(respectiv 01.10.2011) iar acum a aparut noua versiune cum fac-am un salariat care si-a inceput activitatea in 01.04.2011 cu salar de 804 ron + spor 5% adica 40 ron.el si-a incetat activitatea in 30.11.2011.Il transmit iar pe noua versiune?
Asta ar insemna sa anulez incetarea si sa operez procentual sporul? si apoi sa il transmit?

Multumesc anticipat
Daca a incetat activitatea in data de 30.11.2011, incetarea trebuia deja transmisa prin REVISAL... nu mai faceti nicio modificare pentru salariatul respectiv .. nu este obligatoriu sa modificati sporurile din cuantum fix in procente ...

HG nr.500/2011 prevede ca se transmit sporurile prevazute in c.i.m. .. nu face nicio refereri la cuantumul sporurilor (permanent sau ocazional) si nici la valoarea acestora (cuantum fix sau procent)... asadar, ubi lex non distinguit, nec nos distinguere debemus .
multumesc mult