Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Tichete CFR pentru pensionari
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Tichete CFR pentru pensionari

Buna ziua. Aveti, cumva, idee daca a fost sistata distribuirea tichetelor din titlu? Multumesc.
Am vorbit la Casa de Pensii de care apartin eu si mi s-a spus ca primim tichetele de calatorie in ianuarie 2012.
multumim,domnule tudor ne-ati dat o veste bune..auzisem ca se sisteaza..:(
Asa mi-a spus o functionara de la Casa de Pensii.
Sper ca nu a fost doar o pacaleala ca sa treaca sarbatorile si apoi sa primim o veste proasta.
Adi Lungu a scris:
Aveti, cumva, idee daca a fost sistata distribuirea tichetelor din titlu?

Taloanele speciale de calatorie nu au fost tiparite de CNPP (si presupun ca nu ati primit carduri cu cip prin grija Ministerului Transporturilor, desi trebuia).

Daca nu intervine niciun act normativ pana la sfarsitul lunii decembrie, vor fi tiparite de CNPP si distribuite de casele teritoriale de pensii in ianuarie 2012. Asta este tot ce se stie la nivelul caselor teritoriale de pensii in legatura cu taloanele speciale de calatorie pe calea ferata.
Gabriela Pintea, Consilier juridic