avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Tichete CFR pentru pensionari
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Tichete CFR pentru pensionari

Buna ziua. Aveti, cumva, idee daca a fost sistata distribuirea tichetelor din titlu? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 18:34, 17 Decembrie 2011
Am vorbit la Casa de Pensii de care apartin eu si mi s-a spus ca primim tichetele de calatorie in ianuarie 2012.
multumim,domnule tudor ne-ati dat o veste bune..auzisem ca se sisteaza..:(
Asa mi-a spus o functionara de la Casa de Pensii.
Sper ca nu a fost doar o pacaleala ca sa treaca sarbatorile si apoi sa primim o veste proasta.
Adi Lungu a scris:
Aveti, cumva, idee daca a fost sistata distribuirea tichetelor din titlu?

Taloanele speciale de calatorie nu au fost tiparite de CNPP (si presupun ca nu ati primit carduri cu cip prin grija Ministerului Transporturilor, desi trebuia).

Daca nu intervine niciun act normativ pana la sfarsitul lunii decembrie, vor fi tiparite de CNPP si distribuite de casele teritoriale de pensii in ianuarie 2012. Asta este tot ce se stie la nivelul caselor teritoriale de pensii in legatura cu taloanele speciale de calatorie pe calea ferata.
Ultima modificare: Sâmbătă, 17 Decembrie 2011
Gabriela Pintea, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tichete de calatorie PMIMI PMIMI Observam ca nimeni nu intreaba unde sunt tichetele noastre de calatorie pentru anul 2013. Daca aveam nevoie de bilete de tren pentru o statiune de tratament in ... (vezi toată discuția)
Cupoane de transport cfr pentru pensionari slujitoru slujitoru Buna seara! Ma numesc Longin Slujitoru si v-as ruga sa ma lamuriti intr-o problema: mama mea(pensionara de 15 ani) s-a mutat din judetul Ialomita in judetul ... (vezi toată discuția)
Emiterea anuala cu cuponul de pensie a biletelor gratuite de calatorie victorconstantinescu victorconstantinescu Este al dilea a cand nu primesc de la casa de pensii aceste bilete gratuite de calatorie . Exista o lege care conditioneaza eliberarea acestui drept . Sant ... (vezi toată discuția)