Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buna ziua!-majorare pensie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buna ziua!-majorare pensie

am depus o actiune de majorare pensie intretinere in favoarea fiicei mele. instanta s-a pronuntat dandu-mi castig de cauza. astazi am primit comunicarea...intrebarea mea este.." Cum trebuie sa procedez in continuare? Eu trebuie sa trimit aceasta hotarare la locul de munca al fostului sot ,pt ca in baza acesteia sa se majoreze pensia, sau Judecatoria face comunicarea si catre locul de munca? Va multumesc!
va adresati cu o cerere scrisa institutiei la care anexati copie dupa Sentinta definitiva si irevocabila ca ei sa o puna inaplicare
multumesc!