Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract munca cu jumatate de norma
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract munca cu jumatate de norma

Buna ziua! Multumesc ptr. raspunsul ce mi l-ati transmis acum 4 zile. Va rog sa ma ajutati in continuare. Pot sa inchei contract de munca individual pe functia de consilier juridic, cu jumatate de norma (deci 4 ore de munca)? In acest sens ce salariu se trece pe contract? 600 lei, respectiv jumatate din minimul prevazut ptr. angajati cu studii superioare, sau nu pot sa inchei decat contract de prestari servicii, eventual colaborare ori ce mai este in viguare?
Da, puteti incheia un c.i.m. cu timp partial de 4 ore/zi ... salariul minim va fi de 335 lei , iar de la 01.01.2012 .de 350 lei.