Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general In ce situatie se depune Declaratia 010 ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

In ce situatie se depune Declaratia 010 ?

In situatia in case o societate comerciala isi deschide un punct de lucru , in aceeiasi localitate cu sediul , fara angajati , si cu un domeniu de activitate diferit de cel initial (activitatea se desfasoara la punctul de lucru , nu la sediu ) , are obligatia sa depuna D 010 , inregistrarile contabile se vor face si pe sediu si pe punctsau e suficienta evidenta contabila a punctului de lucru ?
Contabilitatea se tine pe pc. de lucru si se centralizeaza pe sediu ,unde banuiesc ca aveti alte cheltulieli pe care le faceti.
contul in bancaca este deschis pe adresa de pe sediu cred?
pe pc. de lucru trebuie sa aveti registru unic de control,mai ales ca difera OB. de activitate.
decl. 010 doar cind se modifica ceva in vectorul fiscal,(angajati sau TVA)luati legatura cu administratia financiara locala.