Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Drum public distrus
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Drum public distrus

acum 2 luni firma de apa-canal a facut lucrari ptr.canalizare pe strada.acum ca a inceput ploaia huma s-a muiat si cu masina e imposibil de mers,fiind rampa,iar pe jos te innamolesti pana la glezne.acest drum fiind in municipiu.pot suna la politie sa reclam firma si care articol din lege pot invoca deoarece imi las masina la 150 m de locuinta.multumesc
Nu politia este competenta.
Daca va referiti la solicitarea de daune va puteti adresa direct instantei de judecata care va aprecia in concret in functie de probe.
nu vreau daune ci sa repare drumul.trebuie sa existe o solutie mai rapida decat justitia.