avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Masina poate fi declaratta furata?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Masina poate fi declaratta furata?

Buna seara. Ma confrunt cu o problema. Am parasit domiciliul conjugal in urma cu 3 saptamani, urmand in curand actiunea de divort. La plecare am luat una dintre masinile familiei (cea in care in contractul de VC eram trecuta eu). Acum sotul ma ameninta ca daca nu ii duc masina, o declara furata. Eu am toate actele masinii, cheile, etc. Ce se poate intampla? Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: midnightk , utilizator 22:08, 6 Ianuarie 2012
nu se poate intampla nimic grav. Chiar daca va face plangere la politie pentru furt, nu vi se poate imputa acest lucru.
In caz de neprezentare se judeca in lipsa sau se da un nou termen pentru divort? Multumesc mult pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Violenta in familie-mama disperata natalykiska natalykiska Buna ziua, ma aflu intr-o situatie delitata( prea frumos spus), sunt mamica de 8 luni, sotul meu s-a casatorit cu mine pentru ca eram insarcinata,am crezut ca ... (vezi toată discuția)
Parasirea domiciliului conjugal cosmina05 cosmina05 Buna seara tuturor, Am si eu o mare problema de curand am intentat actiunea de divort ,intentionez sa parasesc domiciliul conjugal insa sotul meu ma ameninta ... (vezi toată discuția)
Am o problema! greenbongy greenbongy Sotia i-a luat cheile de la masina sotului ei pentru k el a inselat-o.. Ce poate sa faca el in cazul asta? Mai are doar talonul.. Sotia poate fi acuzata de ... (vezi toată discuția)