avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisii

Buna ziua! Suntem 9 agenti de paza care ,in urma nemultumirilor am demisionat. Toti in aceeasi zi. Seful de obiectiv ne-a spus ca e posibil sa nu fie aprobate toate demisiile. Este legal? Nu am refuzat preavizul, dar mai vrem sa stim cum il efectuam. Adica: 20 zile lucratoare cu jumatate de program sau 10 zile cu program intreg?
Cum este corect din punct de vedere legal?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:42, 19 Decembrie 2011
freeelis:

Acel site bag seama ca nu a mai fost modificat de ani de zile (!?).
tudorvaleriu a scris:

freeelis:

Acel site bag seama ca nu a mai fost modificat de ani de zile (!?).


:offtopic:
Posibil ca asa este .. nu m-a uimit invocarea unui alt temei legal pentru incetarea raportului de munac prin demisie , ci faptul ca a facut copy-paste fara mentionarea sursei de informatie , nefiind prima data ... am vazut ca ai citat din acel mesaj si de aceea am decis sa nu-l sterg ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie kenzokent kenzokent Buna ziua, Vreau sa imi dau demisia si vreau sa stiu unele detalii, si daca s-a mai schimbat ceva: Perioada de preaviz este de 20 zile, unde esti ... (vezi toată discuția)
Preaviz valentin_matei2003 valentin_matei2003 Buna seara o mica intrebare am ,un muncitor mai este obligat sa stea in preaviz de 15 zile fiind muncitor in comert mai precis vanzator . Va multumesc (vezi toată discuția)
Demisie sanduu sanduu daca imi dau demisia de la serviciu trebuie sa mai lucrez?:\"> (vezi toată discuția)