Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisii

Buna ziua! Suntem 9 agenti de paza care ,in urma nemultumirilor am demisionat. Toti in aceeasi zi. Seful de obiectiv ne-a spus ca e posibil sa nu fie aprobate toate demisiile. Este legal? Nu am refuzat preavizul, dar mai vrem sa stim cum il efectuam. Adica: 20 zile lucratoare cu jumatate de program sau 10 zile cu program intreg?
Cum este corect din punct de vedere legal?
Va multumesc.
freeelis:

Acel site bag seama ca nu a mai fost modificat de ani de zile (!?).
tudorvaleriu a scris:

freeelis:

Acel site bag seama ca nu a mai fost modificat de ani de zile (!?).

:offtopic:
Posibil ca asa este .. nu m-a uimit invocarea unui alt temei legal pentru incetarea raportului de munac prin demisie , ci faptul ca a facut copy-paste fara mentionarea sursei de informatie , nefiind prima data ... am vazut ca ai citat din acel mesaj si de aceea am decis sa nu-l sterg ...