Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... radierea inscriptiei ipotecare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

radierea inscriptiei ipotecare

buna ziua ! cum procedez pentru radierea inscriptiei ipotecare pentru un apartament cumparat in rate prin cec in 1980.Suma a fost achitata de mult,dar nu a fost radiata ipoteca.
Va multumesc anticipat.
Depuneti la OCPI dovada achitarii integrale c/v apartament
ynocentta, utilizator
Dovada achitarii integrale in copie legalizata, taxa radiere 60 lei. Se depune la OCPI.