avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1742 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... radierea inscriptiei ipotecare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

radierea inscriptiei ipotecare

buna ziua ! cum procedez pentru radierea inscriptiei ipotecare pentru un apartament cumparat in rate prin cec in 1980.Suma a fost achitata de mult,dar nu a fost radiata ipoteca.
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: SC TOP SURVEY SRL , Expert cadastru autorizat ANCPI / OCPI 12:32, 20 Decembrie 2011
Depuneti la OCPI dovada achitarii integrale c/v apartament
Ultima modificare: Marți, 20 Decembrie 2011
ynocentta, utilizator
Dovada achitarii integrale in copie legalizata, taxa radiere 60 lei. Se depune la OCPI.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract vanzare cumparea apartament-sume achitate armada_maxima armada_maxima Buna ziua, Am achizitionat un apartament care are un istoric de mai multi proprietari. Primul proprietar a achizitionat apartamentul de la stat (Oficiul ... (vezi toată discuția)
Ridicare ipoteca cristihlibac cristihlibac Buna seara, De curand am achitat un credit ipotecar si doresc sa stiu ce documente sunt necesare pentru ridicarea ipotecii. Multumesc anticipat cristi (vezi toată discuția)
Cadastru ivanvintilica ivanvintilica Impreuna cu doi frati avem mostenire de la parinti 5ha teren agricol cu Certificat de mostenitor. Doi frati sunt plecati la munca in afara tarii. Ne-am decis ... (vezi toată discuția)