Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Suspendare CIM-CFS
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Suspendare CIM-CFS

Daca de comun acord un angajat ramane in CFS, in ce termen trebuie inregistrata in revisal suspendarea CIM? In conformitate cu ce art. CM? Multumesc.
1. Suspendarea c.i.m. si perioda suspendarii se transmite prin REVISAL in termen de 20 de zile lucratoare de la data suspendarii, potrivit art.4 alin.1 lit. c din HG nr.500/2011.

2. Temeiul de drept al suspendarii c.i.m. ca urmare a acordarii unui CFP este art.54 C.mun.