Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Paradox in sentinta privind cheltuielile de judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Paradox in sentinta privind cheltuielile de judecata

In sentinta Tribunalului Cluj scrie in felul urmator:
pag 1:
"Se solicita instantei sa oblige parata la plata cheltuielilor de judecata"

pag 2:
"Instanta va lua act ca nu s-au solicitat cheltuielile de judecata"

Ca urmare am atacat decizia la Curtea de Apel, recursul a fost solutionat si s-au acordat cheltuieli de judecata in suma de 500 de lei. Dar cheltuielile de judecata s-au ridicat la peste 2000 de ron. Cum este posibil asa ceva? Se poate ataca undeva aceasta hotarare?
cereti indreptarea erorii de redactare
va ganditi la eroarea Tribunalului sau a Curtii de Apel?