avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1240 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Paradox in sentinta privind cheltuielile de judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Paradox in sentinta privind cheltuielile de judecata

In sentinta Tribunalului Cluj scrie in felul urmator:
pag 1:
"Se solicita instantei sa oblige parata la plata cheltuielilor de judecata"

pag 2:
"Instanta va lua act ca nu s-au solicitat cheltuielile de judecata"

Ca urmare am atacat decizia la Curtea de Apel, recursul a fost solutionat si s-au acordat cheltuieli de judecata in suma de 500 de lei. Dar cheltuielile de judecata s-au ridicat la peste 2000 de ron. Cum este posibil asa ceva? Se poate ataca undeva aceasta hotarare?
Cel mai recent răspuns: marosan emil , utilizator 14:30, 21 Decembrie 2011
cereti indreptarea erorii de redactare
va ganditi la eroarea Tribunalului sau a Curtii de Apel?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Îndreptare eroare materială Monica888 Monica888 Bună ziua, Am formulat și eu astăzi o cerere de îndreptare a erorii materiale strecurată într-o Sentință pronunțată de tribunal-secția se ... (vezi toată discuția)
Invocare nulitate absoluta - rejudecare adiadiadi adiadiadi Buna ziua Am intentat o actiune civila la tribunal, actiune care mi-a fost respinsa . Am depus recurs in termen legal; odata cu recursul am depus si o ... (vezi toată discuția)
Cerere revizuire Lungu Constantin Lungu Constantin De la Tribunal am primit respingerea actiunii la contestatie decizie de concediere, la fel si de la Curtea de Apel dupa recurs. Intrebarea este la ce instanta ... (vezi toată discuția)