Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cumpãr societate pentru confectionarea de pãlãrii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cumpãr societate pentru confectionarea de pãlãrii

Buna ziua. O cunostintă din Italia m-a rugat sa caut o societate care confectioneaza pălării si este de vanzare. Va rog sa imi spuneti, unde m-as putea interesa. Vă multumesc.
Cea mai buna solutie este sa va inregistrati o societate noua cu acest obiect de activitate .... ca sa cumparati nu faceti decat sa cheltuiti mai multi bani si va si complicati ...
In trei zile va puteti infiinta o societate ....daca o cumparati ...trebuie sa modificati toate actele societatii ....parcurgeti aceeasi procedura ca si la o societate noua ....
CABINET AVOCAT \, Avocat