avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 663 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa prima inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa prima inmatriculare

Buna ziua! As dori un model de intampinare pentru recuperarea taxei de prima inmatriculare in instanta. Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: proiectareconstructii2007 , utilizator 15:16, 23 Decembrie 2011
intampinare?????????? nu sunteti parat ci reclamant, nu?
doar paratul formuleaza intampinare.
dvs puteti formula intampinare doar in caile de atac, eventual. deci?!
Cred ca am vrut sa zic ,,actiune'', scuze, sunt sigur ca ati inteles de fapt ce vreau.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intampinarea este obligatorie? crisdario crisdario La procesul care il am pe fond in citatie se cere a se depune intampinarea inainte cu cinci zile de data primei infatisari.La cele cerute de reclamanta nu am ... (vezi toată discuția)
Taxa de poluare coman.dragos coman.dragos Buna ziua ! As dori sa stiu daca se poate face ceva impotriva TAXEI DE POLUARE . Ce sanse sunt sa castig in proces ? Ce cheltuieli de judecata trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Cerere de aderare la apel sachil sachil Avem urmatoarea situatie: actiunea formulata de reclamant e respinsa, paratul formuleaza cerere reconventionala, admisa in parte. Reclamantul face ... (vezi toată discuția)