Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare contract de munca perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare contract de munca perioada determinata

Buna ziua.
Daca un contract de munca pe perioada determinta inceteaza in data de 01.01.2012, cu ce data data se intocmeste decizia de incetare si cand se transmite in revisal avand in vedere ca prima zi lucratoare este 03.01.2012?
Multumesc pentru ajutor.
Incetarea c.i.m se face in baza art. 56 lit.i) la data expirării termenului contractului individual de muncă încheiat pe durată determinată.
Iti da posibilitatea sa faci decizia in 5 zile lucratoare.
Cred ca nu ati inteles intrebarea? .. in baza a ce document se va face transmiterea incetarii c.i.m.? .. sau se face intai transmiterea si apoi se emite decizia?