Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract vinzare cumparare,valabil sau nu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract vinzare cumparare,valabil sau nu

Buna seara,mama a murit acum un an,nu sa sa facut taxa de succesiune iar acum neam trezit ca tata a vindut pamintul cuiva fara sa ne anunte pe noi copii lui iar acest lucru la facut desi este de 85 de ani si nu este tot timpul in deplinatatea facultatilor mintale fiind alcolic.Ce putem face in acest caz pentru a opri s-au desfiinta acest act de vinzare cumparare.?Multumesc si o seara buna la toata lumea de pe acest forum.
sincer nu stiu exact dar are legatura cu legea notarilor. Este o chestie impusa de Uniunea Notarilor Publici. Vorbesc din experienta. Am achizitionat recent o garsoniera in Bucuresti si o casa in Calarasi. In ambele cazuri notarii au solicitat certificat psihologic si adeverinta de la medicu de familie in care se specifica clar ca vanzatorul nu este inregistrat cu afectiuni neurologice.